Поморие остава начело във „В“ група, след победа над Сливен

Поморие остава начело във „В“ група, след победа над Сливен - E-Burgas.com
созопол - поморие (3)ОФК „Поморие” гостува на ОФК „Сливен” победи с 2:0 Сливен като гост. Двубоят се игра в неделя на ст. „Хаджи Димитър”. Поморийци имаха превъзходство от началото на срещата над отбора на домакините и установиха трайно надмощие в играта. В седмата минута, след нарушение срещу Стефан Стаматов във наказателното поле, бе отсъдена дузпа в полза на Поморие. Зад топката застана Диян Лефтеров, който обаче не успя да реализира 11-метровия наказателен удар. Все пак, добрата игра на ОФК „Поморие” през първото полувреме бе възнаградена с два гола в 33-та и 36-та минута. Автори на попаденията бяха Стефан Стаматов и Александър Иванов с глава. Второто полувреме продължи с превъзходство на Поморие, но до нов гол не се стигна. Със спечелените 3 точки отборът на ОФК „Поморие” остава начело в класирането. Младите, но опитни футболисти на треньора Малин Орачев се сработиха бързо и след 5-ия кръг делят първото място с ФК „Марица” Пловдив в Югоизточната трета дивизия с актив от 12 точки, след 4 победи и само една загуба. „В Поморие интересът към футбола възкръсна”– така бургаски вестник озаглави статията си, посветена на победата на ОФК „Поморие” над отбора на ФК „Асеновец 2005” на 01 септември 2014 г. „Стадионът отново се пълни с хора, след като отборът с името на града се завърна във „В” група. На последното домакинство срещу „Асеновец” например имаше близо 1 000 зрители. Най-доволен от инфарктния успех с 2:1 остана кметът Иван Алексиев, който приветства бурно победния гол на Любомир Божинов от фаул в последната минута. Градоначалникът има запазено място на централната трибуна. Фактът лесно се обяснява със статута на клуба като общински. Именно управата се нагърби да финансира и възроди футбола в градчето на 20 км от Бургас.” – пише изданието.