ПФК Бургас с първа загуба в Б група

ПФК Бургас с първа загуба в Б група - E-Burgas.com
Добруджа - ПФК БургасПФК Бургас допусна първа загуба в „Б” група. Възпитаниците на Ангел Стойков претърпяха поражение с 0:1 като гости на Добруджа. Точен в 37-ата минута бе Атанас Илиев. Двубоят започна равностойно. В 10-ата минута Любенов центрира опасно в наказателното поле на домакините, но топката бе изчистена. Още в 18-ата минута пък наставникът на ПФК Бургас Ангел Стойков трябваше да замени принудително централния си защитник Величко Величков, който получи травма. На негово място в игра се появи Живко Хаджиев. В 24-ата минута Добруджа имаха възможност да открият резултата, но удар с глава от близко на Атанас Илиев мина над напречната греда. В 28-ата минута в състава на Бургас бе извършена нова принудителна смяна, като на мястото на Даниел Шмедин влезе Юрий Иванов. В 37-ата минута домакините поведоха, след като Атанас Илиев засече с глава центриране от фаул. До края на полувремето гостите упражниха натиск в опит да върнат попадението, но не успяха да реализират. През втората част Бургас имаха възможност да изравнят в 51-ата минута. Любенов изведе хитро Борисов зад защитата на гостите, но ударът на последния мина над напречната греда. Минутка по-късно далечен изстрел на Цонков затрудни максимално стража на домакините, който все пак успя да избие в корнер. В 59-ата минута Любенов стреля от фаул, но Радомиров улови. Минута по-късно Цонков засече с глава центриране от ляво, но вратарят на гостите отново се справи. В 64-ата минута далечен удар на Юрий Иванов не намери очертанията на вратата. В следващите минути натискът на Бургас се засили, като домакините почти не успяваха да преминат центъра на терена. В 83-ата минута Станчев отправи удар с глава, след центриране на Мантаров, но вратарят на Добруджа спаси. В последната минута Мирянов отсъди дузпа в полза на гостите за игра с ръка в наказателното поле на Христозов. За провинението си играчът на Добруджа получи втори жълт и съответно червен картон. Ударът на Анатоли Тодоров от дузпа обаче срещна лявата греда и излезе в аут. „Двубоят бе с две лица за нашия тим. Изключително слабо първо полувреме и много силно второ. През втората част доминирахме тотално и заслужено стигнахме до дузпата, която за съжаление не успяхме да реализираме. Непостоянството в играта е нормално за отбор като нашия, който тепърва се изгражда. За мен обаче необяснимо подходихме с повече респект от необходимото към Добруджа през първите 45 минути. Няма да правим трагедии, гледаме напред”, коментира след срещата наставникът на Бургас Ангел Стойков Състав на ПФК Бургас: 12. Янко Георгиев, 11. Даниел Шмедин (28’ – 20. Юрий Иванов), 3. Петър Патев, 14. Величко Величков (18’ – 21. Живко Хаджиев), 6. Стоян Мантаров, 8. Николай Ботев (56’ – 18. Анатоли Тодоров), 22. Цветомир Цонков, 17. Яни Пехливанов, 23. Борислав Борисов, 9. Георги Станчев, 7. Любомир Любенов ж.к.: Живко Хаджиев, Стоян Мантаров, Любомир Любенов, Яни Пехливанов (Б); Спас Георгиев, Николай Христозов, Николай Христозов (Д) ч.к.: Николай Христозов Гл. съдия: Радан Мирянов Помощници: Светослав Динев и Красимир Атанасов 4-и съдия: Веселин Гацев