Около 7000 гледаха мотокроса в Айтос (Видео и снимки)

Около 7000 гледаха мотокроса в Айтос (Видео и снимки) - E-Burgas.com
Местният любимец Николай Йовчев стана шампион след драматична битка с Тодор Тотев Yovchev Мотокрос състезателят Николай Йовчев (Несебър Мото) от Айтос за пореден път триумфира с шампионската титла за сезон 2015. Пилотът в най-високия клас МХ-1 се докопа до титлата пред собствена публика на трасето край Айтос, като битката за титлата в последния кръг с опонентът му Тодор Тотев (МСК Севлиево) бе изключително зрелищна. IMG_5859 Тотев спечели първия манш след падане на Йовчев, но самият той оплете мотора си в загражденията на старта на финалния манш и загуби много време. Айтозлията пък не сбърка никъде и триумфира пред около 7 хиляди зрители. IMG_5831 Софиянецът в същия клас Карсимир Градинаров падна много тежко на първия манш, което прекрати състезанието при текущи резултати, тъй като 75% от манша се бе проточил. Веднага след инцидента той бе откаран с линейка, но за щастие не е пострадал тежко. IMG_5841 В останалите класове шампиони станаха съответно: в клас МХ Мартин Тодоров, в клас МХ 85 Жулиян Георгиев, в клас МХ 65 Димитър Грозданов и в МХ-2 – Майкъл Иванов. IMG_5858 IMG_5868 IMG_5878 IMG_5848 IMG_5845 IMG_5823