Нефтохимик сефтоса новите екипи с равенство в Любимец

Нефтохимик сефтоса новите екипи с равенство в Любимец - E-Burgas.com
Нефтохимик завърши 1:1 с Любимец в последния си контролен мач през лятната пауза. Двубоят се игра на киприя спортен комплекс в южното градче. В срещата "шейховете" сефтосаха екипировката за новия сезон, която пристигна вчера. Срещата започна с домакински натиск. В първите минути Любимец се опита да открие бързо резултата.Удар на Любо Генчев в 5-ата минута обаче мина далеч над целта. В 17-ата домакините имаха претенции за дузпа след като Николай Павлов падна при борба за топка с Хашев. Главният съдия Николай Николов обаче остава безмълвен. През първата част бургазлии разчитаха основно на контри. При една от тях – в 36-ата минута Галин Димов бе близо до гол, но изстрела му бе париран от стража на домакините Цветомир Димитров. През второто полувреме старши треньорът на "зелените" Димчо Ненов пусна в игра всичките си налични футболисти. Същото стори и колегата му Стамен Белчев. Смените разстроиха играта и на двата отбора и по-интересни голови възможности липсваха. В 66-ата минута при центриране от корнер, Нефтохимик използва заучена ситуация и Румен Николов изскочи непокрит между двамата централни бранители и прати топката в мрежата на Любимец – за 0:1 в полза на шейховете. Само пет минути по-късно обаче Любо Генчев с красив гол възстанови цифровото статукво. След двата бързи гола повече интересни игрови моменти липсваха до края на срещата. Състав на Нефтохимик: Божидар Стойчев, Юри Иванов, Диян Молдованов, Георги Хашев, Галин Димов, Момчил Желев, Любомир Божинов, Станимир Андонов, Димитър Благов, Емануил Манев и Живко Петков/46-ата минута – Цветан Димитров, Петър Патев, Велин Дамянов, Христо Лемперов, Владимир Бахъров, Петър Колев, Георги Калоянов, Михаил Георгиев, Румен Николов/ Състав на Любимец: Цветомир Димтров, Слави Шопов, Емил Копаранов, Симеон Иванов, Антон Огнянов, Илиян Трифонов, Любо Генчев, Христо Господинов, Мирослав Тодоров, Тодорин Димитров, Николай Павлов /46-ата минута – Никалай Младенов, Димитър Наков, Майкъл Тевия, Величко Величков, Саша Князев, Янко Ангелов, Явор Генчев, Атанас Пашкулев/