Нефтохимик с поредна победа над Черноморец, полицията с благодарности към агитката на "шейховете"

Нефтохимик отново спечели градскотодерби. Днес, на стадион Черноморец, „шейховете" се наложиха с 4:3,  в първия мач от пролетния дял на Югоизточната Трета лига.

Дербито започна с ранен гол на гостите. Още в 8-ма минута голмайсторът на Нефтохимик Деян Христов откри резултата. Той засече центриране на Цветан Филипов. Авансът на „шейховете" удвои Боримир Карамфилов. В 27-ма минута, след многоходова атака, той проби по десния фланг и от много малък ъгъл се разписа за 2:0. Пет минути преди края на първата част Черноморец намали резултата на2:1, след гол на капитана Станимир Митев.

Малко след почивката домакините успяха да изравнят. За 2:2 се разписа Петър Колев. Той обаче получи втори жълт и съответно червен картон,
в 65-та минута и „акулите" останаха с човек по-малко. Нефтохимик поведе отново в 70-та минута, след страхотен гол на Боримир Карамфилов. Малко след това Черноморец остана с още един човек по-малко. Станислав Дрянов бе изгоден заради пререкание с реферите.

Четвъртият гол на Нефтохимик реализира Цветан Филипов, който с красив изстрел от разстояние, остави безпомощен вратаря на домакините Петко Пацов. Три минути преди последния съдийски сигнал Черноморец успя да намали до 4:3 след точен удар с глава на Мариян Димитров.

Срещата премина с много драматични моменти и оспорвани ситуации, което допълнително нажежи обстановката на стадион Черноморец.

Въпреки това „зелените“ фенове запазиха самообладание и подкрепиха по най-добрия начин своя отбор. Те не допуснаха провокациите да им повлияят и поведението им по време на целия мач беше безупречно. В тази връзка те получиха специални благодарности от полицията, която охраняваше срещата. Полицаите изразиха задоволство от факта, че указанията от предварителната среща с ръководствата и феновете на двата клуба, са били спазени напълно от страна на привържениците на Нефтохимик.

Ръководството на клуба също изразява признателност към феновете. За многобройното присъствие, за мощната подкрепа, за перфектното поведение и за това, че бяха 12-ия играч на терена.

В следващия кръг „шейховете" посрещат на стадион Лазур Сокол /Марково/. Мачът е на 2 март /събота/, от 15:00 ч.