Нефтохимик с класическа побед над Тунджа /Ямбол/

Нефтохимик с класическа побед над Тунджа /Ямбол/ - E-Burgas.com
Нефтохимик (Бургас) се наложи с 3:0 над Тунджа (Ямбол) в контролна среща, играна днес. Футболистите на треньора Ангел Стойков демонстрираха голямо желание. В 10-ата минута на срещата Милен Христов избяга от защитник на гостите и стреля, вратарят отби топката, а при добавката Стамен Ангелов с удар по земята откри резултата. Пет минути по-късно каращият проби юноша на ЦСКА Димитър Коларов получи пас в коридор от Любомир Божинов и прехвърли вратаря на ямболии за 2:0. До края на полувремето още на два пъти топката можеше да посети мрежата на гостите, но липса на точност и вратарят предотвратиха голове. Втората част не се отличаваше особено и Нефтохимик беше отборът, който диктуваше темпото в срещата. В 64-ата минута съдията Ахмед Ахмед отсъди дузпа заради фаул срещу Любомир Божинов и плеймейкърът на "шейховете" не сгреши за 3:0. До края на мача Стамен Ангелов, Емануил Манев и Милен Христов пропуснаха да вкарат още голове.