Нефтохимик отстъпи на Черноморец (Балчик) в равностоен двубой

Нефтохимик отстъпи на Черноморец (Балчик) в равностоен двубой - E-Burgas.com

Нефтохимик загуби гостуването си на Черноморец (Балчик) с 2:1. Срещата бе равностойна с повече битка в средата на терена. Бургазлии се изправиха срещу тима на Балчик без две от най- опитните си попълнения -Цветомир Цонков и капитана на тима Станислав Жеков.

Домакините поведоха в 30-та минута, след центриране от фланга на Владислав Мирчев, Васил Калоянов откри резултата за Блачик. Малко след това „шейховете“ имаха възможност да изравнят. Стивън Славков центрира отдясно и Даниел Стоянов стреля в обратния ъгъл, но вратарят на домакините Християн Христов направи добра намеса и успя да избие топката в корнер.

В 70-та минута домакините отбелязаха и второто си попадение. След още пет минути игра гостите намалиха резултата. За 1:2 се разписа влезлият като резерва Виктор Янев. Той засече с глава центриране на Даниел Стоянов. В последната минута на двубоя Цветан Филипов имаше възможност да изравни резултата. Той стреля от границата на наказателното поле, но топката мина над напречната греда.

В следващия кръг на Втора лига предстои морско дерби. Нефтохимик посреща на стадион Българово отбора на Несебър на 18.04 (сряда), от 17:00 ч.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Даниел Стоянов, Димитър Дончев (Даниел Стаматов), Мариян Димитров, Симеон Русев (Йолиян Милков), Стивън Славков, Стойко Иванов, Стоян Калев, Цветан Филипов, Цветан Чахов, Кристиян Парашкевов (Виктор Янев)

Резервен състав: Мартин Шейтанов, Димитър Тодоров, Живко Комелов, Кирил Личев