Нефтохимик отпадна за Купата на БФС от тим от Първа лига

Нефтохимик отпадна за Купата на БФС от тим от Първа лига - E-Burgas.com
Източник Sportal.bg

Витоша (Бистрица) ще играе на 1/4-финалите в турнира за Купата на БФС при юношите старша възраст, родени през 2001 година. В мач реванш от 1/8-финалите Витоша победи Нефтохимик с 4:0 и с общ резултат 5:3 продължава в следващата фаза. Мачът се игра на стадин „Академик“, 4-ти км.

Първата част премина без голове. Витоша откри в 65-ата минута, когато Васил Първанов се разписа от пряк свободен удар. Малко по-късно гостите поискаха дузпа за нарушение срещу Копарански, но глaвният съдия прецени, че няма основания да посочи бялата точка. В 70-ата минута Васил Първанов удари греда след удар извън наказателното поле. Домакините натиснаха и в 78-ата минута вкараха втори гол. Даниел Борисов бе оставен сам в наказателнто поле при центриране отляво и направи 2:0. В края при две контраатаки Витоша отбеляза два гола. В 90-ата минута Алексей Георгиев се озова сам срещу вратаря на Нефтохимик и се разписа за 3:0. В добавеното време Георгиев отново излезе срещу стража на гостите, но този път реши да подава към Мартин Тодоров, който оформи крайния резултат. Жребият за 1/4-финалите е на 25 октомври, четвъртък, от 11:30 ч.