Нефтохимик обърна Несебър за 15 минути

Нефтохимик обърна Несебър за 15 минути - E-Burgas.com
Нефтохимик прекъсна серията си от три поредни срещи без победа, след като днес се наложи с 3:1 над Несебър в мач от 23-ия кръг на Източната „Б” група. Трите точки за селекцията на Ангел Стойков обаче не дойдоха никак лесно, след като отборът проспа цялото първо полувреме и допусна лек гол в своята врата. Все пак през втората част зелените успяха да обърнат резултата с две бързи попадения. Шейховете очевидно подцениха противника си и във встъпителната част на срещата, така и не успяха да материализират превъзходството си. В 13-ата минута Любо Божинов с мощен шут би опасно над вратата на гостите. 5 минути по-късно Галин Димов не успя да засече отлично центриране в малкото наказателно поле. В 22-ата минута Васил Калоянов бе изведен зад отбраната на Несебър, но се засуети и пропусна отличен шанс да открие резултата. В 29-ата минута гол все пак падна, но той бе отменен. Милен Христов набута топката в мрежата на гостуващия тим, но тъчреферът вече бе маркирал засада. В 35-ата минута Диян Генчев от Несебър с перфектен изстрел от пряк свободен удар, нацели гредата. Само 4 минути след това и друг състезател на Несебър – Кадифчин изпусна отлична възможност за попадение. Така се стигна до 45-ата минута, когато Добри Орловски проби по левия фланг, и качи топката на главата на Ивайло Димитров, разстрелял без да се свини Божидар Стойчев за 0:1 в полза на Несебър. Попадението попари домакините и още на почивката Ангел Стойков предприе две бързи смени, пускайки в игра Юри Иванов и Стойко Сакалиев. Двамата вдъхната живец в играта, а съотборниците им още от първите минути започнаха да търсят бързо изравняване на резултата. В 48-ата минута Стойко Сакалиев се откъсна сам срещу Илия Николов, стреля, но ударът му бе париран с вещина от голкипъра на гостите. В 51-ата минута обаче Николов нямаше никакъв шанс. Мощна тупалка на Момчил Желев от 15-ина метра се оплете в мрежата на Несебър за – 1:1. 3 минути по-късно Васил Калоянов изпусна очи в очи с вратаря на гостите. В 58-ата опитният Любо Божинов се възползва от отлично центриране и с майсторски удар покачи на 2:1. Интригата в срещата уби Васил Калоянов, който се разписа за крайното 3:1 в 64-ата минута. До края на двубоя зелените имаха още няколко възможности за гол, от които така и не успяха да се възползват. Въпреки спечелените три точки Нефтохимик остава на трето място в класирането, вече с актив от 40 пункта, 3 по-малко от лидера Етър. Нефтохимик: Стойчев, Костов, Канелов /46 Ю.Иванов/, Божинов, Митев, Стоев, Желев, Христов /46 Сакалиев/, Лефтеров, Калоянов, Димов /86 Манев/ Несебър: Николов, А.Димитров, Крачунов, И.Димитров, Генчев, Кадифчин/59 Ем.Николов/, Орловски /59 Б.Иванов/, Траянов, Попов, Соколов, Калайджиев Голмайстори: 0:1 Димитров /45/, 1:1 Желев /51/, 2:1 Божинов /58/, 3:1 Калоянов /64/  Жълти картони: Сакалиев /Нефтохимик/, Калайджиев/Несебър/