Нефтохимик не успя да надскочи себе си и проблемите срещу Берое

Нефтохимик не успя да надскочи себе си и проблемите срещу Берое - E-Burgas.com
Neftohimik123Изпадналият във финансов колапс Нефтохимик загуби домакинството си на Берое с 1:3. Възпитаниците на ст. треньора Атанас Атанасов не успяха да надскочат себе си и съпътстващите ги непрестанно проблеми, като бяха равностойни на съперника си само през първото полувреме. Както е известно футболистите на бургаския клуб ще доиграят оставащите мачове до Нова година само за едничката чест, като няма да получат и стотинка за труда си. След изиграването на тези двубои пък, отборът ще преустанови участието си в родния елит. „Шейховете” имаха възможност да поведат още в 1- та минута, но пропуск сам срещу Караджов направи Петър Димитров. След първоначалния натиск на бургазлии, гостите постепенно изравниха играта, създавайки няколко изгодни положения за гол. Логичното се случи в 37- ата минута, когато Венци Христов откри резултата в полза на старозагорци. Той и Георги Андонов направиха двойно подаване, след което голмайсторът навлезе в наказателното поле и  с удар в долния ляв ъгъл опъна мрежата на Денчев. Момчетата Атанас Атанасов- Орела успяха да се окопитят изключително бързо и след само 3 минути изравниха резултата. Стамен Ангелов центрира в наказателното поле на Берое, където Петър Димитров необезпокояван прати топката във вратата на Караджов. Вторите 45 минути започнаха със силен натиск на Берое. Футболистите на ст. треньора Петър Хубчев пропуснаха солиден на брой положения, преди в 70- ата минута Георги Андонов да се разпише за 2:1 в полза на заралии. Голът отново падна след чудесно двойно подаване, като този път асистентът за първото попадение се озова на стрелкова позиция и без да се поколебае изведе отбора си напред в резултата. Инкасираният гол, като че ли пречупи „нафтата” и след още 4 минути вратарят им Денчев трябваше да вади за трети път топката от мрежата си. Веселин Пенев центрира в наказателното поле на Нефтохимик и Андонов засече топката с глава за крайното 3:1 в полза на Берое.