Нефтохимик изтърва Верея у дома (1:1)

Нефтохимик изтърва Верея у дома (1:1) - E-Burgas.com
nafta-vereya Нефтохимик и Верея завършиха 1:1 в мач от 5-ия кръг на Б група, който се игра на стадион „Лазур”. Преди двубоя домакините излязоха със специални фланелки с надпис „Ние сме със зелени сърца”. Голмайсторът на „шейховете” Димитър Георгиев откри резултата в 14-ата минута след центриране на Симеон Мечев, а Живко Желев изравни в 45-ата минута от дузпа. Футболистите на Атанас Атанасов натиснаха още в първите минути и направиха няколко много добри атаки преди да открият резултата. Любчо Любенов засече центриране от корнер, но изпрати топката в аут. В 11-ата минута Мечев стреля над напречната греда, а няколко минути по-късно удар на Баев мина на сантиметри от страничния стълб. Димитър Георгиев откри в 14-ата минута. Симеон Мечев центрира от фаул, а голмайсторът на „зелените” надскочи всички в наказателното поле на Верея и прати топката в мрежата. Гостите изравниха в последната минута на първото полувреме от дузпа. Величков фаулира футболист на Верея, а Живко Желев не сгреши от бялата точка. След почивката отборът на Нефтохимик владееше играта, но така и не стигна до победно попадение. В 60-ата минута Георгиев бе изведен сам срещу вратаря, но Вълков изби. Десетина минути преди края на срещата Борислав Борисов стреля от воле, но топката се оплете от външната страна на мрежата.