Нефтохимик изпусна златен шанс за „А” група

Нефтохимик изпусна златен шанс за „А” група - E-Burgas.com
Нефтохимик завърши 0:0 със Сливен в мач от 21-ия кръг на Източната „Б” група, игран днес на стадион „Червено знаме” в кв.”Долно Езерово”. Шейховете изпусната златна възможност да се откъснат на втора позиция с добър аванс пред преследвачите Любимец и Ботев /Пд/. Зелените изнесоха слабо първо полувреме, в което почти не успяха да притеснят вратаря на гостите Евгени Караманов. Няколкото по-опасни ситуации бяха създадени от Любомир Божинов, който пробва неуспешно мерника си. В 17-ата минута груба грешка на Павел Станев пък едва не доведе до попадение във вратата на домакините. Голкипърът на зелените нескопосано изнесе коженото кълбо, което попадна в Индризов, който пък изведе Миро Миндев на стрелкова позиция. Бомбеният шут на опитния нападател срещна горната греда. Втората част бе далеч по-добра за футболистите на Нефтохимик. Още с излизането си на терена, те поеха инициативата и притиснаха съперника си в собствената му половина. Играчите на Сливен се затваряха добре и почти не оставяха свободни пространства. Домакините пък разчитаха предимно на изсипани топки в наказателното поле на „воеводите”. При едно от поредните центрирания - в 58-ата коженото кълбо попадна в Милен Христов, който обаче се засуети и не успя да набута топката във вратата на гостите. В 64-ата минута удар на Момчил Желев срещна ръката на футболист на гостите, но главният съдия Божидар Колев остана безмълвен. В 71-ата минута Милен Христов бе повален в пеналтерията на Сливен. Колев обаче отново подмина ситуацията. Три минути по-късно Любо Божинов при поредното разбъркване, от малкото наказателно поле, не успя да набута топката във вратата на Сливен. Абсолютният карък преследваше Нефтохимик до края на срещата. С фрапантни пропуски се отчетоха Стойко Сакалиев, Петър Колев и отново Любо Божинов. В крайна сметка зелените се задоволиха само с една точка от този двубой, която ги изтика на второ място в класирането с актив от 36 пункта. Първи са Етър с 40, трети остават Любимец с 35, а четвърти Ботев /Пловдив/ с 34 точки. Нефтохимик:Станев, Лефтеров, Олегов, Молдованов, Ю.Иванов, Г.Димов, Ст.Ангелов /66 М. Христов/, Ст.Митев/55 Желев/, Божинов, Манев, Сакалиев Сливен: Караманов, Антонов/22 Павлов /81 Иванов//, Хашев, Динев, Тодоров, Чанев, Димитров, Индризов, Филипов, Камбуров, Миндев