Нефтохимик изпусна нарисувана победа в Банско

Нефтохимик изпусна нарисувана победа в Банско - E-Burgas.com
Нефтохимик изпусна да вземе три точки при визитата си на Банско, завършвайки 2:2 с тима от зимния курорт в мач от третия кръг на „Б” група. Шейховете определено има за какво да си скубят косите, след като на полувремето водеха с 0:2. Срещата започна по мечтан сценарий за шейховете. Още в 4-ата минута Живко Петков се възползва от груба грешка в защитата на домакините, открадна коженото кълбо и без да се колебае разстреля стража на Банско Веселин Ганев за 0:1. Попадението окрили момчетата на Димчо Ненов, които заиграха много по-уверено. В 30-ата минута те можеха да стигнат до ново попадение, но топката срещна гредата.  През първото полувреме бургазлии определено бяха по-активния отбор на терена и по всичко изглеждаше, че домакините трудно може да стигнат до попадение. Добрата игра на шейховете бе възнаградена с нов гол –в 43-ата минута Емануил Манев се разписа за 0:2 в полза на Нефтохимик. Второто полувреме Банско излезна като преобразен тим. Домакините натискаха бургазлии и все по-уверено поглеждаха към вратата на Цветан Димитров. В 75-ата минута реферът отсъди съмнителна дузпа за игра с ръка на Галин Димов. Зад топката застана опитният Благой Наков, който намали на 1:2.Три минути преди края Петър Тончев изравни резултата след отлична комбинация с Калоян Стоянов. Обратът можеше и да е пълен, ако в последната минута на двубоя козлите бяха успели да вкарат още едно попадение.