Нефтохимик изпусна да напляска милионерите от Амкар

Нефтохимик изпусна да напляска милионерите от Амкар - E-Burgas.com
Нефтохимик завърши 3:3 с руския Амкар в контролна среща, играна на Кампуса днес. "Шейховете" изнесоха отличен мач и само малшансът ги лиши от престижен успех над милионерите от Перм. "Зелените" водиха в резултата до 87-ата минута, когато Якубко се възползва от грешка в отбраната и възстанови равенството. Селекцията на Димчо Ненов започна мотивирано срещата. В 6-ата минута Стамен Ангелов проби отдясно,  би мощно към вратата на гостите, стражът на Амкар изби, но коженото кълбо попадна в Живко Петков, който от 5-6 метра не се поколеба да огорчи елитния руски тим - 1:0. В 9-ата минута Благо Георгиев от пряк свободен удар би опасно над Караманов. В 22-ата Стамен Ангелов отново остави далеч зад гърба си защитник на гостите, центрира към Васко Калоянов, чийто удар с глава облиза гредата. След тази игрова ситуация, футболистите на Амкар, наложиха по-високо темпо на игра и в някои елементи категорично надиграваха "шейховете". Изравняването на резултата не закъсня. В 27-ата минута Бурмистров се възползва от грешка в защитата на Нефтохимик и бутна коженото кълбо в мрежата на Караманов -1:1. В 43-ата минута Благо Георгиев изведе отлично Коломейцев, който порази за втори път вратата на българския тим - 1:2. През втората част домакините отново се опитаха да вземат инициативата в свои ръце и успяха. В 57-ата минута Васко Калоянов получи добра топка в наказателното поле, опита се елегантно да преодолее стража на гостите, но коженото кълбо облиза левия страничен стълб. Две минути по-късно удар на централния нападател срещна  гредата. В 67-ата новопривлеченият Милен Гамаков с плътен удар от границата на наказателното поле възстанови равенството - 2:2. В 82-ат току-що влезлият Мишо Георгиев с мощна тупалка от 30 метра вкара рядко срещан гол и доведе до пълен обрат - 3:2. Три минути по-късно Хюсеин Филипов имаше възможност да огорчи за четвърти път голкипъра на руския тим, но изскочил очи в очи срещу него се засуети и ударът му бе спасен от вратаря на Амкар. Така се стигна до 87-ата минута, когато при центриране в пеналтерията на нафтата, цялата защита увисна и възпълничкият Якубко оформи крайното 3:3. Нефтохимик: Караманов, Молдованов, Иванов, Патев, Енчев, Г.Димов, Божинов/22 Гамаков/, Ангелов, Манев, Калоянов, Ж.Петков /Цанков, Лефтеров, Филипов, Митев, Смирнов, Коен, М.Геогиев, Ачан/ Амкар: Нарубин, Сираков, Смирнов, Черенчков, Мияйлович, Пеев, Благо Георгиев, Бурмистров, Коломейцев, Канунников, Новакович Съдия: Ахмед Ахмед Голмайстори: 1:0 Живко Петков /6/, 1:1 Бурмистров /27/, 1:2 Коломейцев/43/, 2:2 Гамаков/67/, 3:2 М.Георгиев /82/, 3:3 Якубко/87/