„Нефтохимик 2010" би ЦСКА в истинско дерби с много адреналин и обрати в пълната зала „Младост"

„Нефтохимик 2010

В истинско дерби с много адреналин и обрати в пълната със зрители зала "Младост", волейболистите на "Нефтохимик 2010" биха с ЦСКА с 3:1 гейма в мач от 18-ия кръг в националната Суперлига.

Гостите спечелиха първата част с 25:19. Бургазлии взеха следващите два гейма, съответно с 25:20 и 25:23. Решителна роля изигра влизането на полето на таланта от школата на "Нефтохимик 2010" Денис Карягин, който замени неубедителния Ален Джорджевич. Високият 205 сантиметра 16-годишен посрещач изигра отличен мач с 67 процента ефективна атака и доказа, че в бъдеще може много повече да се разчита на него. 19-годишният проектонационал Георги Петров игра на високо ниво през целия мач, като постигна много ценни точки в решителни моменти.

Кулминацията на двубоя беше в четвъртия гейм, в който двата отбора се "захапаха" здраво и след поредица от размяна на точки се стигна до крайното 33:31 за нашите, които за пореден път бяха бурно аплодирани от около 1300 зрители в зала "Младост".

"Спечелихме много важен мач. Имаме тежка програма. Целта ни е да вземем всички срещи до края, за да се изкачим по-напред в класирането преди решителните плейофи. Ако Денис Карягин продължава да играе така, ще си заслужи титулярно място", заяви треньорът на "Нефтохимик 2010" Николай Желязков.

За победителите с 25 точки завърши Николай Учиков. Георги Петров добави 16 точки. С 10 точки е Теодор Тодоров, а Денис Карягин и Николай Къртев записаха по 9.

В следващия 19 кръг, отборът на "Нефтохимик 2010" гостува на "Монтана Волей". Двубоят е на 22 февруари/петък/ от 19:00 часа и ще се предава пряко по Диема Спорт.