Нафтата с бойко реми с Черно море

Нафтата с бойко реми с Черно море - E-Burgas.com
Нефтохимик завърши 2:2 при гостуването си на Черно море, в контролна среща играна днес във Варна. Мачът премина в добро темпо с опасности и пред двете врати. По-опитният отбор на домакините от Варна създаде няколко сериозни опасности пред вратата на нафтата през първото полувреме, но защитата и вратарят на бургазлии се справиха. В същото време Нефтохимик контраатакуваше и домакините също трябваше да се намесват решително, за да предотвратят попадение във вратата си. Второто полувреме започна по-добре за моряците от Варна, които в рамките на десет минути след подновяването на играта поведоха с 2:0. Младите играчи на нафтата обаче не се предадоха и на свой ред опитаха опасни атаки пред варненскара врата. В 82-та минута Емануил Манев с удар отдалеч не остави шансове за вратаря на Черно море и доведе резултата до 2:1. Две минути по-късно Любчо Божинов уцели греда. В последната минута отново Божинов центрира опасно и Молдованов оформи крайното 2:2. В същото време стана ясно, че двама от футболистите на Нефтохимик са с проблеми след мача с Черно море. Халфът Михаил Георгиев, който повече от седмица се оплаква от болки в коляното ще отсъства от терените за известно време. Младият халф ще се подложи най-вероятно на артроскопия, която ще го извади от игра за около месец. Георгиев има проблеми с менискуса на коляното си. Румен Николов, който премина в Нефтохимик от Черно море по време на лчтната подготовка, също е с болки в коляното и утре ще се подложи на ядрено - магнитен резонанс, за да се установи точно причината за контузията. Според треньора на „шейховете” Димчо Ненов проверката е била много навременна, като по-класния отбор на домакините е показал къде са най-сериозните проблеми пред отбора на Нефтохимик. Ненов смята, че проверки срещу силни отбори, какъвто е Черно море са полезни за по-доброто обиграване на младия отбор на Нефтохимик и по-бързо изчистване на слабостите в различните фази на играта. Търсенето на контроли с опитни съперници ще продължи, като ръководството отсега мисли за силен съперник за контрола през октомври, когато отново ще има прекъсване за мачове на националите. Утре нафтата ще тренира от 17 часа на базата си в Долно Езерово. В петък също е предвидена една тренировка, която ще бъде от 9.30 часа, след което играчите ще почиват до понеделник.