Мастер си го изкара на Асеновец, вкара само 3

Мастер си го изкара на Асеновец, вкара само 3 - E-Burgas.com
chernomoretz master (5)Отборът на Мастер постигна първата си победа от пролетния дял на шампионата във „В” Югоизточна футболна група. Възпитаниците на Ангел Стойков надделяха над състава на „Асеновец – 2005” (Асеновград) с 3:1. Срещата пък се състоя на стадиона в Поморие. Със спечелените 3 точки и след неочакваната загуба на Несебър от Тунджа (Ямбол), Мастер се изкачи временно на първо място в класирането. Бургазлии натиснаха противниците си още с първия съдийски сигнал и резултатът не закъсня. Не бяха изминали 10 минути от началото на двубоя, когато Танев даде преднина на Мастер. Неочаквано, на фона на играта до този момент, гостите успяха да изравнят в 19 минута, след като се възползваха от корнер пред вратата на бургазлии. Това пък бе първото и единствено положение, което Асеновец успя да създаде за цялото времетраене на мача. Въпреки превъзходството си, Мастер не успяха да отбележат гол до края на първото полувреме. Втората част започна така, както завърши и първата- със силен домакински натиск. Така се стигна до 57- ата минута. Калоянов си изработи дузпа, с чието изпълнение се нагърби сам и не сгреши- 2:1 за Мастер. Всичко в срещата приключи в 80- ата минута, когато трети гол за домакините реализира Тачев. В оставащото време Мастер продължи да търси ново попадение, но няколко пропуска и малшансът им попречиха да направят победата си още по- изразителна. След срещата наставникът на Мастер Ангел Стойков изрази своето задоволство от спечелените 3 точки. „Щастлив съм, че победихме. Усеща се обаче едно напрежение в момчетата. Те отлично разбират какви са целите на клуба и това явно, малко или много, им тежи. Още повече, че своето отражение си дават и първите два двубоя, които по една или друга причина не успяхме да спечелим. Вярвам обаче, че с още 2-3 такива срещи всичко ще си дойде на мястото, както като игра, така и като резултати”, заяви за e-Burgas Ангел Стойков.