Малшанс за Нефтохимик в Каварна, шейховете с първа загуба за сезона

Малшанс за Нефтохимик в Каварна, шейховете с първа загуба за сезона - E-Burgas.com
Нефтохимик допусна първа загуба през това първенство, губейки с 1:2 гостуването си на Калиакра в Каварна. Въпреки загубата "шейховете" остават на второ място заради грешната стъпка на преследвача Светкавица. Бургазлии не започнаха гостуването си в Каварна по най-добрия начин. В 7-ата минута камерунецът Фабрис Фока се възползва от неразбирателство в защитата и откри резултата. Попадението скова гостуващия тим и дълго време „шейховете” не успяха да се съвземат. Едва в края на полувремето чрез Емануил Манев и Любомир Божинов „зелените” се опитаха да върнат попадението, но нямаха шанс. На почивката старши треньорът Димчо Ненов направи известни корекции в игровата постройка и пусна на терена Живко Петков и Димитър Благов. Това даде своето отражение и гостите взеха инициативата. Изравнително попадение падна в 80-ата минута, когато Любомир Божинов възстанови цифровото статукво. Радостта на бургазлии обаче бе твърде кратка. Само минута по-късно след безумна грешка на Христо Лемперов домакините отново поведоха. Голът реализира Милен Бонев. В 86-ата минута Лемперов можеше да се реваншира, но шутът му от 30-ина метра, прелетя малко над горната греда на стража на каварненци Димитър Илиев. В заключителните минути на срещата футболист на Калиакра получи червен картон, а секунди по-късно Нефтохимик отбеляза гол, чрез Любо Божинов, но попадението не бе отменено. Първоначално главният рефер го призна, но след консултация със страничния - Веско Мишев, той отмени решението си. Според реферите коженото кълбо не било минало голлинията. В следващия кръг Нефтохимик приема Сливен. Състав на Нефтохимик: Цветан Димитров, Петър Патев, Георги Хашев, Галин Димов, Диян Молдованов, Емануил Манев, Христо Лемперов, Юри Иванов, Любомир Божинов, Станимир Митев и Румен Николов /Живко Петков, Димитър Благов, Велин Димов/