Лидерът във В група Нефтохимик започна зимните контроли с победа

Лидерът във В група Нефтохимик започна зимните контроли с победа - E-Burgas.com

Нефтохимик започна серията си от зимни контроли с победа. Вчера, на стадион Българово „шейховете“ се наложиха над Черно море /Варна/ U19 с 2:0. Първото попадение дойде само десет минути след началото на двубоя и бе дело на голмайстора на Нефтохимик Деян Христов. Той засече с глава центриране на новото попълнение в тима – Николай Костов. До края на полувремето „шейховете“ създадоха още няколко опасни ситуации пред вратата на противника, но не успяха да ги реализират.

На почивката Диян Петков замени осем играчи. Втората част бе относително равностойна и чисти положения почти липсваха. Пет минути преди последния съдийски сигнал Цветан Филипов остана сам срещу вратаря и оформи крайното 2:0.

Следващата проверка на „шейховете“ е срещу тима на Несебър, в събота /26 януари/, от 11:00 ч., на стадион Българово.

Състав първо полувреме: Ферди Мюмюнов, Станислав Жеков, Цветан Чахов, Йолиян Милков, Николай Костов, Любомир Божинов, Боримир Карамфилов, Цветан Филипов. Михаил Георгиев, Деян Христов, Венцислав Славов

Състав второ полувреме: Мартин Шейтанов, Кольо Чахов, Денислав Минчев, Боримир Карамфилов (65 Матей Иванов), Цветан Филипов, Асан Ахмед, Цветомир Цонков, Венцислав Славов (65 Михаил Палов), Мартин Ставрев, Георги Радев, Стоян Калев