Жестока катастрофа прекрати рали „Варна“

Жестока катастрофа прекрати рали „Варна“ - E-Burgas.com
[caption id="attachment_98980" align="alignnone" width="800"]rallyvarna.com rallyvarna.com[/caption] Специален етап 5 „Виница", който е първи за втория ден на рали „Варна", бе прекратен заради сериозен инцидент с екипаж със състезателен номер 9 Стоян Добрев / Красимир Кръстев (Фолксваген Голф, R3), съобщиха от дирекцията на ралито, цитирани от Дарик. Колата е излетяла от трасето. Към мястото на инцидента веднага са изпратени два автомобила за спешна помощ. Установено е, че екипажът е в съзнание, като навигаторът е изпратен за превантивен преглед в болница във Варна. В инцидента няма пострадали зрители. По информация от спешния център навигаторът Красимир Кръстев, който бе откаран с линейка след инцидента на СЕ5 е със счупен 7-ми шиен прешлен. Състезателят е в съзнание и не е необходима спешна операция. Допълнително ще бъде насрочена планова хирургична намеса. Тодор Славов и Георги Стойков с Renault Clio R3 излязоха начело в класирането на 16-ото издание на рали „Варна", първи кръг от националния рали шампионат. Третият в група Junior на Световния рали шампионат за 2010 година атакува в първите два етапа за деня - двете минавания на „Виница", а дъждът и спусканията улесниха атаката му. В първото минаване на отсечката най-бързи бяха Игнат Исаев/Милен Илиев с Mitsubishi Lancer Evo 9, които победиха с 4,4 секунди Тодор Славов и Георги Стойков и с 16,6 секунди Йордан Атанасов и Димитър Спасов с Skoda Fabia WRC. След тази отсечка Атанасов запази лидерството си, но Славов се доближи на 8,7 секунди зад него, а Исаев също сви разликата с лидера на 20,6 секунди. При второто минаване на етапа първо време даде Славов, който изпревари с 1,2 секунди Исаев, а Атанасов остана с 4-о време за отсечка - на 11,8 секунди от първия. Така след първите две отсечки за неделния ден на рали „Варна" битката в челото стана още по-оспорвана - Славов води, следван на 3,1 секунди от Атанасов и на 13,1 секунди от Исаев.