Хандбалният „Фрегата“ спечели шампионска титла при юношите старша възраст

Хандбалният „Фрегата“ спечели шампионска титла при юношите старша възраст - E-Burgas.com

Юношите старша възраст на бургаския хандбален клуб "Фрегата" спечелиха шампионската титла в българското първенство по изключително категоричен начин - 5 победи от 5 мача във финалите.

В предварителната група те постигнаха последователни победи над "Спартак" - Варна с 21:17, над "Шумен" с 26:25 и над "Локомотив" - Мездра с 32:22. На полуфинала прегазиха "Добруджа" с 34:15. На финала отново срещнаха отбора на Мездра, който издържа до 7:7 в 20 минута. До края на срещата защитата и вратарят на бургазлии Асен Спасов бяха безупречни и "Фрегата" спечели с голяма разлика.

В идеалната седмица на турнира попаднаха Атила Хасан и Наско Грозев, който бе определен и за най-добър защитник.

На момчета на Десислав Симеонов предстои много кратка почивка и участие в 1-вия международен турнир Burgas Cup - Димитър Гурбалов. Той ще се проведе от 29 юни до 01 юли в спортна зала "Младост" в две възрастови групи - до 14 и до 16 години. Към момента за турнира има подадени заявки от 11 отбора, като ще участват отбори от Румъния, Кипър, Македония и България.