Дрийм тиймът на Нефтохимик с 4-а поредна победа

Дрийм тиймът на Нефтохимик с 4-а поредна победа - E-Burgas.com

Мъжкият отбор на Нефтохимик 2010 (Бургас) победи като домакин Арда (Кърджали) с 3:0 (28:26, 25:15, 25:16) в мач от 16-я кръг на Супелигата, който се игра в местната зала „Младост“

Така бургазлии записаха три точки от домакинството си, като отбелязаха девета победа в шампионата. С шест загуби и актив от 26 точки, но и с мач по-малко те продължават да заемат шесто място във временното класиране. Тимът на Арда отбеляза четиринадесета загуба, като с две победи и 7 точки заема предпоследното единадесето място в таблицата.

Въпреки чистата победа, успехът не дойде лесно за нефтохимиците, които, особено в първата част трябваше да положат доста усилия. Гостите от Кърджали се хвърлиха с всички сили, като изненадаха домакините и започнаха да диктуват резултата почти до края на първата част.  Пред заплахата да иззпуснат гейма волейболистите на Петър Дочев успяха да се съвземат и да изравнят при 22:22. Съперникът обаче продължи да дава отпор и удържаше атаките до последно. В крайна сметка бургазлии успяха да надделеят във важния момент с 28:26 и да спечелят първия гейм. Това бе преломен момент, като в следващите две части кърджалийци се опитваха да бъдат равностойни, но нямаха същите съпротивителни сили и Нефтохимик записа чиста победа./bgvolleyball.com