Децата на „Черноморец” спечелиха квалификацията с голова разлика 43:7 (Снимки)

Децата на „Черноморец” спечелиха квалификацията с голова разлика 43:7 (Снимки) - E-Burgas.com

С пълен актив от победи отборът на „Черноморец” – деца до 13 г., спечели квалификационния турнир в група „Б” на зона Изток. В бургаския басейн в „Меден рудник” ватерполистите на треньора Светозар Владков не срещнаха никакви трудности и с лекота преодоляха съперниците в групата. Вицешампионите за миналия сезон постигнаха впечатляваща голова разлика от 43:7 и с 9 точки заеха първото място.

В последния решаващ двубой за определяне на лидера „Черноморец” победи с 9:2 „Аква Спорт”, за когото остана второто място. В останалите срещу „акулите” разбиха „Дръзки” с 21:0 и съгражданите си от „Нептун” с 13:5. Момчетата на треньорите в бургаския клуб - Антон Панговски и Валентин Мартинов, заеха третото място. Те завършиха с актив от 3 точки след две загуби и една победа с 15:1 срещу „Дръзки” /Вн/, който остана последен в групата с нулев актив.

В първите два квалификационни кръга по водна топка за деца U13, отборите са разпределени по географски принцип в две географски зони – Изток и Запад, като всяка една включва по две групи. В източната зона, в група „А” са варненските отбори на „Комодор”, Черно море” и „КПС Варна”. В регион Запад играят тимовете на „Локомотив-Н.Н”, ЦСКА, „Славия”, „Левски”, ЦДНА-2013, „Ботев 2000”, КВТ „Ботев”.

След изиграване на първия квалификационен турнир се разменят местата на отборите, класирали се на 2 и 4 място в двете групи и се изиграва вторият квалификационен турнир. След което в зависимост от броя на точките се извършва класиране в съответната зона.

Първите четири отбора от двете зони оформят финална осмица, която играе два турнира. Първият турнир /третия от Държавното първенство/ в осмицата се изиграват срещи между всички отбори по системата „всеки срещу всеки“. Вторият турнир /четвърти от ДП/ в осмицата се провежда като първа четворка и втора четворка играят по системата „всеки срещу всеки“. Класирането от 1 до 8 място се извършва по точките получени в четвъртия турнир.

Останалите отбори от двете зони образуват втора група която играе един турнир по системата „всеки срещу всеки“. Класирането след 8 място се извършва по точките получен в третия турнир.

Резултати от квалификацията в Бургас: Черноморец – Дръзки 21:0, Аква Спорт – Нептун 12:8, Черноморец – Нептун 13:5, Аква Спорт – Дръзки 18:1, Черноморец – Аква Спорт 9:2, Нептун – Дръзки 15:1.

Класиране: 1. Черноморец – 9 т. /43-7/; 2. Аква Спорт – 6 т. /32-18/; 3. Нептун – 3 т. /28-26/; Дръзки 0 т. /2-54/.

Съставът на „Черноморец”: Диан Матаров, Самоел Караджиян, Йоан Караджиян, Кристиан Илиев, Мартин Иванов, Александър Китенов, Константин Колев, Мартин Вангелов, Калин Узунов, Кристиян Стойков, Антоний Христов, Виктор Тарашев, Даниел Чеботарев.

Съставът на „Нептун”: Георги Сърчалиев, Георги Бачев, Георги Панговски, Георги Тодоров, Христо Панговски, Стефан Христов, Георги Манолов, Петър Стоилов, мартин Мартинов, Виктор Вучков, Кристиян Гинев, Емил Коларов.