Черноморец завърши контролите с победа

Черноморец завърши контролите с победа - E-Burgas.com
chc1 Отборът на „Черноморец-Бургас” победи като гост тима на „Берое” Стара Загора с 2:1 в последната контролна среща от лятната подготовка. „Акулите” успяха да направят пълен обрат в мача, след като губеха с 1:0. Бургазлии не започнаха двубоя по най-добрия начин и това даде своето отражение. Домакините от Стара Загора откриха резултата в 20-та минута, чрез Иван Горанов. Момчетата на Димитър Димитров все пак успяха да напипат своя ритъм на игра и само 10 минути по-късно съумяха да изравнят. Исуф Уатара се измъкна опасно в наказателното поле на домакините, след което беше фаулиран и съдията отсъди дузпа. Зад топката застана щатният изпълнител на 11 метровите удари Лъчезар Балтанов, който не сбърка за 1:1. До края на полувремето и двата отбора имаха възможност да наклонят резултата в тяхна полза, но бяха регистрирани само пропуски. През втората част „акулите” извършиха няколко смени в състава и тима заигра значително по-добре. Потвърждението за това дойде 15 минути след подновяването на играта, когато беше осъществен пълен обрат. Соли, който е на проби в тима, беше добре изведен зад гърба на защитата на заралии и с техничен удар елиминира стражът на домакините за 2:1. До края на срещата повече на брой и по-опасни положения се откриха именно пред гостите от Бургас. Петър Атанасов, Фонсека и Филипов бяха най-близо до увеличаване на резултата. Равносметката от контролните срещи през лятната подготовка за бургазлии е следната – от 9 изиграни мача, „акулите” имат записани 7 победи и две загуби. Момчетата на Димитър Димитров стартират участието си в шампионата на 19-ти юли /петък/ от 21:00 часа, когато приемат тима на „Черно море” Варна.