Черноморец вкара 4, преди „Битката за Бургас“

Черноморец вкара 4, преди „Битката за Бургас“ - E-Burgas.com
chernomoretz-pirinСтанаха ясни съставите на Черноморец и Пирин (ГД). Двубоят е изключително важен за бургазлии, които при победа ще съхранят шансовете си за оставане в „А” група. За съжаление, за пореден път по трибуните има обидно малко фенове – с началото на срещата има около 100-ина фена на „акулите”. 1' Начало на двубоя. С топката първи играят Черноморец 9' ГОЛ!!! Милен Василев получи пас отляво вътре в наказателното поле и без да се бави, с едно докосване прати топката в мрежата на Абдиков 21' Пропуск на Симеон Райков. Той получи пас успоредно на голлинията, засече топката около точката за изпълнение на дузпа, но стражът на гостите се намеси адекватно и попречи резултатът да бъде удвоен 22' Нов пропуск за "акулите". Бекое майсторски навърза няколко защитници в зелено, но точно преди нанесе удар се засуети и топката му беше избита от краката 33' Натискът на бургазлии се засилва с всяка минута. Пирин са плътно прибрани вътре и малко пред наказателното си поле 35' Принудителна смяна за Черноморец. Чико падна без видима причина в центъра на терена. На негово място в игра се появява Венелин Филипов 38' Хубаво изпълнение на пряк свободен удар от Милен Василев - топката минава над горната греда на Абдиков 45' Една минута продължение на първата част 45+1' При първата си атака гостите можеха да изравнят. Топката премина през куп от играчи и за малко да попадне в мрежата на Живкович. От Пирин имат претенции, че коженото кълбо е премило с целия си обем голлинията 45+1' Край на полувремето 46' Начало на второто полувреме 51' ГОЛ!!! Защитникът на Пирин Румен Лаптанов си отбеляза автогол. Играч на "акулите" центрира по земя отдясно, паднал на земята, с коляно Лаптанов засече топката неспасяемо в собствената си мрежа 58' Симеон Райков открадна топка в центъра, премина през 2-ма защитника на Пирин и от границата на пенала стреля. Абдиков лови сигурно 59' Първа опасност пред Живкович. Башов напредна отдясно, стреля по диагонала. Топката минава покрай дясната греда на "синия" страж 60' Удар от пряк свободен удар на Райков. Топката минава високо над напречната греда 63' ГОЛ!!! Венелин Филипов центрира в наказателното поле. От воле Милен Василев прави резултата класически 64' Възможност за гол на гостите. Живкович избива силен удар на останалия сам срещу него Башов 75' Центриране от свободен удар на Манзоро, защитник на Пирин играе с глава, топката минава на сантиметри от лявата греда на Абдиков 80' Центриране от корнер на Райков, Дамчевски свали с глава за Костадинов и резервата опъна мрежата на гостите. Главният съдия Вълков отмени попадението, като отсъди фаул на Дмачевски 83' Бекое остана сам срещу Абдиков, който излезе извън наказателното поле и изби топката от краката на противника 86' Мощен удар на Газиев от пряк свободен удар, Живкович избива в корнер с върха на пръстите си 90' 3 минути добавено време 90+3 ГОЛ!!! Райков отбеляза 4-и гол за Черноморец. Близо до голлинията засече центриране отдясно 90+3' Край на мача. Черноморец - Пирин (ГД) 4:0 Черноморец: 1. Мл. Живкович, 4. М. Василев (74 мин. - 70. Бр. Костадинов), 7. М. Ангелов (66 мин. - 19. Ст. Дрянов), 10. Г. Бекое, 11. С. Райков, 13. Тр. Траянов, 14. Ж. Манзоро, 17. В. Траянов (к), 21. Ал. Дамчевски, 23. Фр. Гомес – Чико (35 мин. - 44. В. Филипов), 25. Кр. Стоянов Резерви: 32. Ст. Кунчев, 3. М. Димов, 8. М. Гамаков, 19. Ст. Дрянов, 20. Яни Пехливанов, 44. В. Филипов, 70. Бр. Костадинов Ст. треньор: Димитър Димитров   Пирин: 83. Абди Абдиков, 2. З. Катунччев, 5. Л. Гуцев, 7. К. Башов, 8. Ил. Карапетров (73 мин. - 16. Огн. Стефанов) , 10. М. Газиев, 18. Р. Лапантов, 21. В. Панайотов, 23. М. Ибрахим, 30. Ели Маркес (60 мин. - 24. Ж. Грозданов), 77. М. Близнаков (к) (89 мин. - 25. П. Бакиев) Резерви: 59. Анг. Юсев, 4. Г. Самокишев, 16. Огн. Стефанов, 24. Ж. Грозданов, 22. М. Ловков, 25. П. Бакиев, 26. Б. Боянчев Ст. треньор: Йордан Боздански   ж.к.: Ал. Дамчевски (Ч), Л. Гуцев (П)   Гл. съдия: Владимир Вълков Помощници: Тони Пандарски, Г. Калудов 4-и съдия: Ант. Георгиев