Черноморец със седми пореден успех

Черноморец със седми пореден успех - E-Burgas.com
Черноморец победи с 2:0 Славия в мач от 14-и кръг на "А" група. Това е седми пореден успех за футболистите на Димитър Димитров в елита и общо девети. Юсуф Уатара отбеляза в 34-ата минута след асистенция на Жереми Фо-Поре. Лъчезар Балтанов вкара второ попадение в 48-ата минута. "Акулите" се намират на 4-о място с 27 точки, а "белите" са 9-и с 16 точки. В началото на двубоя и двата отбора имаха шансове да се разпишат, но удар на Владислав Златинов бе спасен от Стоян Колев, а Тодор Паланков и Яник Боли не уцелиха очертанията на вратата на столичани. В 34-ата минута обаче Георги Петков бе матиран от Уатара. Атакуващият футболист получи топката от Фо-Поре и от 6-7 метра откри резултата. Най-спорната ситуация в иначе спокойния двубой бе в 43-ата минута. Тогава футболист на Славия игра с ръка в наказателното поле, съдията Георги Кабаков даде сигнал играта да продължи, Боли отбеляза гол, но реферът отсъди нарушение в нападение. Отсъждането му предизвика бурна реакция от страна на щаба на Черноморец. Домакините обаче вкараха нов гол в 48-ата минута и по този начин предрешиха изхода на двубоя. Уатара стреля към вратата на гостите, след меле кълбото попадна в Балтанов, който от няколко метра не остави шанс за реакция на бившия си съотборник в Левски Петков и оформи крайното 2:0. Едва след това футболистите на Славия погледнаха по-смело към вратата на Черноморец, но така и не застрашиха сериозно Колев.