Черноморец с равенство на „Герена“, остана на трето място

Черноморец с равенство на „Герена“, остана на трето място - E-Burgas.com
[caption id="attachment_11247" align="alignleft" width="300" caption="снимка: sport1.bg"][/caption] Черноморец завърши 2:2 при гостуването си на Левски в пряка битка за класиране в Лига Европа. Акулите показаха добра игра и точката спечелена днес на "Герена", може да е с решаваща роля за крайното класиране в "А" група. След този кръг Черноморец остава на трето място с актив от 51 точки. Срещата като цяло предложи добър футбол от страна и на двата отбора. Резултатът откри в 21-ата минута Яник Боли. Голаджията се разписа след страхотна атака, в основата на която бе Аатиф Шаешу. Седем минути по-късно обаче Тони Калво възстанови цифровото статукво с уникално изпълнение от 30 метра. В 30-ата минута отново испанецът можеше да направи обрата пълен, но изстрелът му този път бе спасен от Стоян Колев. В края на първото полувреме Яник Боли с глава също можеше да даде нов аванс на своите, но от 7-8 метра стреля в Пламен Илиев. Второто полувреме също предложи добър футбол. В 55-ата минута Христо Йовов се възползва от перфектно центриране отляво и прати топката за втори път във вратата на Черноморец. Веднага след попадението бургаският тим пое инициативата, но гол така и не падаше. В 82-ата минута все пак логичното се случи и след перфектна комбинация между Яник Боли и Аатиф Шаешу, вторият набута ефектно попадение за крайното 2:2. Две минути по-късно Дъстли Мюлдер нацели напречнага греда на "акулите" с удар от 25 метра с топовен изстрел. Двубоят е директен сблъсък за местата, даващи право на участие в Лига Европа.