Черноморец пое глътка въздух след 5:0 срещу Пирин (видео)

Черноморец пое глътка въздух след 5:0 срещу Пирин (видео) - E-Burgas.com
черноморецОтборът на Черноморец-Бургас постигна убедителна победа с 5:0 над тима на Пирин Гоце Делчев. „Акулите“ бяха по-добрият отбор през всичките 90 минути и заслужено се поздравиха с трите точки в края. Срещата започна в сравнително лежерно темпо, макар бургазлии да контролираха събитията на терена. Първата опасност дойде в 14-та минута, когато удар на новото попълнение Баламанджи беше избит в корнер. Последваха още две добри положения на Николай Павлов и Чико. Резултатът беше открит в добавеното време на първата част. Николай Павлов успя да изпреваря Абдиков и от малък ъгъл вкара кълбото в опразнената врата за 1:0. Втората част започна с много по-добро темпо от първата. Само 9 минути след подновяване на играта резултатът беше удвоен. След центриране в наказателното поле от фаул, Яни Пехливанов се оказа най-съобразителен и отбеляза за 2:0. Класическото 3:0 беше оформено в 73-та минута. Новото попълнение на тима Баламанджи вкара своя първи гол за тима, след като остана сам срещу Абдиков и го елиминира. 5 минути по-късно падна и четвъртия гол във вратата на неврокопчани. Николай Павлов отново беше изведен сам срещу вратаря, но централният нападател на „акулите“ пусна топката в ляво, където беше Ванчо Траянов и за капитанът на бургазлии остана само да засече кълбото в празната врата за  остана само да засече кълбото в празната врата за 4:0. Крайното 5:0 оформи Нажиб Амари в последната минута на срещата. След тази победа, отборът на Черноморец-Бургас има в актива си 18 точки и заема 11-то място във временното класиране. В следващия кръг бургазлии гостуват в Ловеч на Литекс. Срещата е тази сряда от 18:00 часа.