Черноморец измъкна трите точки от Перник

Черноморец измъкна трите точки от Перник - E-Burgas.com
„Акулите“ засилиха Миньор към Б група   [caption id="attachment_47781" align="alignleft" width="300"] Снимка; gong.bg[/caption] Отборът на Черноморец Бургас записа второ поредна победа в рамките на 5 дни, след като победи като гост Миньор Перник с резултат 0:1. Така „акулите“ отнова се върнаха на пътя на победите, след като преди това бяха записали 4 поредни загуби в първенството. Единственото попадение за бургазлии падна още е третата минута на мача, когато ветеранът Ванчо Траянов намери непокрития Арно, който първо пропусна, но с добавката си наказа домакините от Миньор. В следващите минути перничани натиснаха, докато Черноморец заигра на контраатаки, но до нов гол така и не се стигна. С новите три точки Черноморец временно се изкачва на шестото място, като измества отбора на Локомотив Пловдив, който по-късно тази вечер посреща Ботев Враца у дома. Миньор пък се отдалечава от спасителната зона за оставане в елита и е все по-вероятно догодина да прави компания на отборите в Б група. Следващият мач на „акулите“ пък ще бъде срещу отбора на Черно море, който в неделя гостува на стадион „Лазур“ в Бургас.