Черноморец и Литекс вървят реми в страхотен мач на „Лазур“

Черноморец и Литекс вървят реми в страхотен мач на „Лазур“ - E-Burgas.com
Черноморец и Литекс изнесоха страхотен мач, но не успяха да се победят завършвайки 1:1 в мач от 27-ия кръг на "А" група. Двубоят бе очакван със сериозен интерес и определян като един от ключовите в битката за местата за Европа. С това си равенство обаче и Черноморец, и Литекс са на път да се самоубият. Двата отбора започнаха малко вяло срещата. До 15-ата минута те си размениха по едва една атака. В 7 минута Тиаго Мирасема получи една топка на десния фланг и центрира, но ударът на Марсело Никасио с глава не намери целта. Пет минути по-късно домакините отговориха, след като Шаешу бе много близо до първо попадение. Алжирецът се измъкна от отбраната на гостите и се оказа на голова позиция, но ударът му мина покрай гредата. В следващите минути Черноморец продължи да бъде по-активният тим на терена, като "акулите" атакуваха усилено, докато футболистите на Христо Стоичков очакваха шанса си на контраатака. Атаките на Черноморец все пак дадоха резултат в 30 минута домакините откриха резултата. Цветомир Цонков изведе добре Шаешу, а последният от няколко метра преодоля технично Илко Пиргов за 1:0. 6 минути след това главният рефер Ивайло Стоянов подмина спорна ситуация за дузпа в пеналтерията на Черноморец. В 42 минута обаче той вече посочи бялата точка за нарушение Цветомир Цонков срещу Георги Миланов. Зад топката застана бразилският таран Марсело Никасио, който матира Стоян Колев и вкара за 1:1. Така завърши и първото полувреме. Началните минути на втората част отново бяха за домакините, които бяха по-опасният тим на терена. В 54 минута Бодуров се намеси решително и не позволи на Христов да отбележи втори гол. 8 минути по-късно Асис бе близо до това да отправи решителен удар по посока мрежата на Литекс. В 72-ата минутаШаешу отново бе в центъра на събитията, но опасният удар с глава на алжиреца намери външната страна на мрежата. Постепенно Литекс също започна да показва зъби в предни позиции. В 76 минута Момчил Цветанов отправи фантастичен удар към вратата на домакините, но Стоян Колев със сетни усилия изби в корнер. Минути по-късно шампионите осъществиха опасна контраатака в половината на "акулите", като отново Цветанов стреля, вместо да подаде на свой съотборник. Колев отрази удара на Малкия шивач. До края на срещата и двата тима опитаха финални атаки към вратите на съперника, но до победен гол така и не се стигна.