Бургас с летящ старт в професионалния футбол, удари Раковски

Бургас с летящ старт в професионалния футбол, удари Раковски - E-Burgas.com
ФК Бургас - Черноморец (Балчик)Отборът на ПФК Бургас записа летящ старт в професионалния футбол, побеждавайки като гост Раковски 2011 с 1:0. Голът бе отбелязан от Любомир Любенов в 35-ата минута. Възпитаниците на Ангел Стойков имаха възможност да решат всичко в своя полза далеч преди последния съдийски сигнал, но няколко пропуска ги лишиха от това. През първото полувреме играта бе с поделено надмощие на двата състава. Гостите успяха да се възползват от едно от положенията си и поведоха в резултата чрез Любенов. През вторите 45 минути положенията за гол отново бяха в полза на бургазли. В последните 10 минути те изпуснаха 3 шанса да решат крайния изход на срещата, но не съумяха да се възползват в игрови ситуации трима на двама и двама на един. При опасен изстрел с глава на домакините и вратаря на Бургас Георгиев показа страхотен рефлекс, с който остави 3-те точки за своя отбор. "Труден мач. Не беше убедителен нашия отбор, въпреки че можеше да запишем и по-изразителна победа. В същото време обаче, домакините можеше да изравнят. Важното е, че започнахме с 3 точки. Още по-хубаво е пък, че са на чужд терен. Доволен съм от отбора. За моя радост видях нещо в съблекалнята, което не бях виждал отдавна след мач. Това ме радва и обнадеждава за по-нататък. Всички горяха и се радваха на победата", коментира след победата наставникът на ПФК Бургас Ангел Стойков. Той добави, че очкава бургаското дерби от следващия кръг, срещу Черноморец, да бъде изключително оспорвано. Според Стойков, Черноморец са показали много качествен и приятен футбол в срещата си с Монтана, загубен с 1:2. Състав на ПФК Бургас: Янко Георгиев, Яни Пехливанов, Величко Величков, Юри Иванов, Стоян Мантаров, Цветомир Цонков, Живко Хаджиев, Любомир Любенов (84 мин. - Миро Радев), Даниел Шмедин (69 мин - Анатоли Тодоров), Симеон Мечев, Ахмед Ахмедов (55 мин. - Георги Станчев)