Бургас помля Черноморец (видео + снимки)

Бургас помля Черноморец (видео + снимки) - E-Burgas.com
ФК Бургас - Черноморец (Балчик)Отборът на ФК Бургас победи с категоричното 5:1 Черноморец (Балчик). Възпитаниците на Ангел Стойков диктуваха събитията на терена през всичките 90 минути и не оставиха никакво съмнение кой е по-класният състав. Домакините натиснаха своя съперник още с първия съдийски сигнал. Те имаха отлична възможност да поведат още в 6-ата минута, но непростим пропуска направи Ахмед Ахмедов. Той открадна топката от защитник на гостите пред противниковото наказателно поле, премина през няколко защитника, излъга и вратаря. Ударът му към опразнената врата обаче бе изключително слаб и защитник в синьо успя да спре топката на голлинията. Все пак, логичното се случи 120 секунди по-късно, когато Яни Пехливанов с глава намери очертанията на врата и направи стража на Черноморец безпомощен. След половин час игра резултатът бе удвоен. Васил Танев направи "Ала Пиола", топката рикушира в бранител на гостите и опъна мрежата. Противно на показаното на терена, третодивизионният тим успя да намали 5 минути преди края на полувремето. Васил Тачев бе точен от дузпа. През вторите 45 минути на терена отново имаше само един отбор - този на Бургас. Още в 50-ата минута Ахмедов с далечен удар покачи на 3:1. Изстрелът му не бе много силен, но изключително добре насочен. Четвърт час преди края на двубоя домакините също имаха възможност да изпълнят 11-метров наказателен удар. Зад топката застана Петър Колев, но вратарят Марков усети ъгъла и изби. Топката обаче попадна у Пламен Димитров, който бе прецизен при добавката и направи 4:1. 180 секунди по-късно Мирослав Радев оформи крайният резултат 5:1 с удар с мощен удар от близко разстояние. Какво казаха двамата наставници на Бургас и Черноморец - Ангел Стойков и Георги Иванов - Геша - може да видите в прикачените видеофайлове. [gallery ids="78552,78553,78554,78555,78556,78557,78558,78559,78560,78561,78562"]