Бургас получи висока оценка за домакинството на европейското по триатлон

Бургас получи висока оценка за домакинството на европейското по триатлон - E-Burgas.com

Община Бургас получи висока оценка от всички 24 страни участнички за домакинството на Европейското първенство по триатлон за мъже и жени до 23 години, което се проведе през уикенда.
"Състезанието премина по най-добрия начин. Благодарности към Община Бургас за добрите условия, които предостави за привеждането на този висок спортен форум", заяви президентът на Европейския съюз по триатлон Ренато Бертранди.
Към мнението на италианеца се присъедини и президентът на Българската федерация по триатлон Емил Стойнев.
Общият награден фонд беше 10 000 евро.
Европейска шампионка при жените стана Ангелика Олмо от Италия.
Давид Кастро от Испания стана шампион при мъжете.
Състезанието беше на 750 метра плуване в морето край Моста, 20 километра колоездене и за финал 5 километра бягане по крайморската алея и Морската градина.
Италианската щафета триумфира като шампион с 20 секунди преднина пред квартета на Англия. Бронзовите медали станаха притежание на Русия. Отборите бяха от по две жени и двама мъже.
Португалска доминация имаше за Европейската купа за девойки и младежи до 19 години, която се проведе паралелно.

Мадалена Амарал Алмейда стана победителка при девойките, а сънародникът й Васко Вилака е шампион при младежите.

Купите, медалите и наградите на най-добрите в отделните възрастови групи връчиха зам.-кметът на община Бургас д-р Лорис Мануелян, президентът на Европейския съюз по триатлон Ренато Бертранди и президентът на родната федерация Емил Стойнев.