Бундесмашината разплака Аржентина и е световен шампион за четвърти път!

Бундесмашината разплака Аржентина и е световен шампион за четвърти път! - E-Burgas.com
[caption id="attachment_77407" align="aligncenter" width="638"]снимка: Gulliver/Getty Images снимка: Gulliver/Getty Images[/caption] Националният отбор на Германия е световен шампион по футбол за четвърти път в историята, след като победи с минималното 1:0 след продължения Аржентина и се поздрави с най-ценното отличие. Възпитаниците на Йоахим Льов стигнаха до трофея след много вълнуващ финален сблъсък с водения от Лионел Меси тим на Аржентина. Решителният гол в срещата бе дело на Марио Гьотце във второто продължение на двубоя. Аржентинците имаха повече положения за гол във финалния сблъсък, но Германия реализира в най-точния момент и в крайна сметка напълно заслужено стигна до титлата от Мондиал 2014, в който показа най-добра игра от всички участници. По този начин германците станаха първият европейски тим, който триумфира със световната титла на шампионат в Южна Америка. Германия поведе в резултата след 113 минути игра на финала. В герой за Бундестима се превърна Марио Гьотце, който се разписа след отлично поемане на топката с гърди и удар от въздуха. Той получи пас от друга резерва в състава на Йоахим Льов - Андре Шюрле, а след това с изключителна техника спря топката и без да я остави да тупне на земята, я прати в мрежата на Серхио Ромеро за 1:0./sportal.bg