Берое спря устрема на Черноморец

Берое спря устрема на Черноморец - E-Burgas.com
chernomoretz neftohimik (13)Победната серия на борещия се за оставане в „А” група Черноморец бе спряна при гостуването на Берое. „Акулите” загубиха с 0:3. Попаденията за победителите отбелязаха Андонов (8 мин.), Мапуку (19 мин.) и Костадинов (42 мин.). Двубоят започна кошмарно за възпитаниците на Димитър Димитров, тъй като инкасираха гол още в 8-ата минута, при първото по- опасно слизане към тяхната врата. Аясс подаде към Мапуку, който бе изпреварен от Дамчевски. Защитникът отклони топката, но тя попадна в Георги Андонов, който с удар от дъгата на наказателното отбеляза за 1:0. Резултатът бе удвоен само 11 минути по- късно. Мапуко овладя в наказателното поле дълъг пас на Веселин Пенев и с диагонален удар прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Живкович.  Проблемите за Херо следваха един след друг и 36-ата минута той трябваше принудително да замени Траян Траянов. На неговото място се появи Манзоро. След още 6 минути игра, всичко в двубоя беше решено. Костадинов направи резултатът класически, след като засече с глава центриране от фаул. В края на полувремето домакините също направиха принудителна смяна- Шишков на мястото на Мапуку. Второто полувреме започна с възможност за 4-и гол в полза на Берое. В 59-ата минута Керкар центрира от корнер в наказателното поле на Черноморец, Живкович се опита да улови топката, но я изпусна. Георги Костадинов стреля, но топката бе избита от футболист на Черноморец почти от гол линията. След това положение, темпото на игра видимо падна. Домакините обаче продължиха да са по- активният тим, но с пропуски се отчетоха Андонов и Шишков. За бургазлии пък пропуски направиха Бранимир Костадинов и Симеон Райков. Така резултатът от първото полувреме остана и като краен. След този двубой, Черноморец продължава да се намира в зоната на изпадащите. Акулите имат 31 точки, с 3 по-малко от Славия. Столичани, които заемат последно спасително място, са и с два мача по-малко от „акулите”. Ако утре „белите” постигнат успех срещу съгражданите си от Локомотив, то те ще се откъснат на 6 точи от Черноморец, а и все още ще имат мач по-малко от бургазлии. Това ще направи мисията на Херо и компания почти невъзможна.