Айтоски триумф в калта в Порой, мотокрос сезонът започна без изненади (Класиране) - E-Burgas.com
Yovchev Айтозлията Николай Йовчев очаквано спечели надпреварата в клас МХ-1 в започналия днес републикански шампионат по мотициклетизъм в поморийското село Порой. Шампионът направи дебют на новия си мотор „Хонда” и спечели и двата манша в мокрото и кално трасе от вчерашния дъжд в Порой. Домакините от община Поморие положиха неимоверни усилия по пистата, най-вече зам.-председателят на Общински съвет Неделчо Стайков, за да може днес да се проведе Първи кръг от шампионата през 2015. Състезанието премина без особени изненади и повечето фаворити се качиха най-високо на стълбичката. Сред официалните гости на надпреварата бяха кметът на община Поморие Иван Алексиев, заместниците му Илия Джингов и Янчо Георгиев, изпълнителният директор на „Слънчев бряг” АД Златко Димитров, който оттук нататък традиционно ще награждава най-младите състезатели и др. 3-4 хиляди зрители станаха свидетели на атрактивни скокове и зрелищни падания. Очаквайте богата галерия от снимки и видеоклипове от днешните стартове.   Крайно класиране Клас 65 куб. см.
  1. Кристиян Иванов – „Тексим Моторспорт”
  2. Християн Даков – „Левски МХ Груп”
  3. Димитър Грозданов – „МХ Рейсинг Симитли”
Наградени от Иван Алексиев, кмет на община Поморие Клас 85 куб. см.
  1.  Жулиан Георгиев – „Моторейсинг Варна”
  2.  Алекс Димитров – „Моторспорт Варна”
  3.  Вили Василев – МСК „Севлиево”
Наградени от Неделчо Стайков, зам.-председате на Общински съвет Поморие Клас МХ-2 Джуниър
  1. Майкъл Иванов – „Троян Моторспорт 01”
  2. Йонот Корбея – „Ямаха” (Рум)
  3. Георги Георгиев – „Текстил Рейсинг”
Наградени от Илия Джингов, зам.-кмет на община Поморие Клас МХ-2
Наградени от Янчо Георгиев, зам.-кмет на община Поморие Клас МХ-1 (450 кб)
  1. Николай Йовчев – „Несебърмото”
  2. Тодор Тотев – „Литекс Ловеч Моторспорт”
  3. Денислав Ангелов – МСК „Бяла Рейсинг”
Наградени от Неделчо Стайков, зам.-председател на Общински съвет Поморие Клас МХ