Автомобилен клуб ВРОМОС се представи повече от успешно на два фронта

Автомобилен клуб ВРОМОС се представи повече от успешно на два фронта - E-Burgas.com

Този уикенд бургаският, спортен, автомобилен клуб „Вромос” се представи повече от успешно на два фронта. В националния шампионат на затворен маршрут и в раликроса, тима от морския град имаше цели 9 пилота!

Домакин на първия кръг от националния шампионат на затворен маршрут бе писта Дракон. Там АСК Вромос участваше със седем състезателни автомобила : СЕРИЯ МАКСИ: два автомобила Mitsubishi Lancer EVO 9 (Пламен Камбуров и Красимир Боев),  СЕРИЯ СПОРТ: Peugeot 106 (Филип Игов), Citroen Saxo (Иван Михайлов ), Lada 2107 (Тодор Делинешев), Lada 2105 (Ивелин Марков) и Peugeot 205 (Петър Петров)

Пилотите на бургаския клуб съставляваха 1/4 от всички пилоти в списъка със стартиращите. Въпреки че повечето от тях не успяха да завършат поради технически проблеми, все пак победати второ място от двата състезателни манша за Пламен Камбуров, и шестото място в серия „Спорт” на Филип Игов, донесоха на тима третото място в отборното класиране. Друг бургаски екип „Елена Тийм” грабна второто място при екипажите, а победители бяха безапелационните „КА-2 Рейсинг Тийм”.

На другия фронт край Видин, Руси Янев с Лада 2101 и Калин Байчев с Шкода бяха представителите на Вромос в раликрос шампионата. И двамата се състезаваха в „ДИВИЗИЯ 3” (автомобили до 3000 куб. см. със задно задвижване), където в генералното класиране Янев заема 7-ма позиция. Във финалната гонка Шкодата на Байчев потегли от последна позиция поради технически проблем с автомобила и последвало наказание. Това обаче не отказа бургазлията и той успя да финишира втори.

Апелираме феновете на бързите коли и високите скорости да бъдат разумни на пътя! Състезанията, в които участваме се организират от Българска Федерация по Автомобилен Спорт и при тях трасетата и автомобили са обезопасени, а вероятността за фатален край при инцидент е сведена до минимум.