„Екзекутора на петлите“ стана на 47 (видео)

„Екзекутора на петлите“ стана на 47 (видео) - E-Burgas.com
[caption id="attachment_58894" align="aligncenter" width="545"]снимка: zapalianko снимка: zapalianko[/caption] Емил Любчов Костадинов е български футболист, нападател. Роден е на 12 август 1967 г. в София. Висок е 180 см и тежи 76 кг. Той е част от знаменитото футболно трио в ЦСКА „Емил Костадинов, Любослав Пенев и Христо Стоичков“. Един от най-обичаните български футболисти, автор на някои от най-важните голове за златното поколение на националния отбор по футбол през 90-те години на 20-и век. Емил Костадинов е известен най-вече с прозвището си „Екзекутора на петлите“. На 17 ноември 1993 година с негов гол секунда преди да изтече редовното време на мача Франция-България Костадинов вкарва втория си гол в мача и резултатът става 2:1 в полза на България, като по този начин той я класира за световното първество в САЩ през следващата година. На световното първенство Костадинов отново е част от националия отбор. На световното първенство във Франция Костадинов е автор на единствения гол за България в мача срещу Испания, завършил 1:6. Докато играе за националния тим на България, Емил Костадинов отбелязва голове срещу противници като Германия /1995 г./, Бразилия /1990 г./, Франция /1993 г./, Италия /1991 г./, Испания /1998 г./, Шотландия /1991 г./, Швейцария /1991 г./ и др. Костадинов е първият българин, вкарал гол във финал на европейски клубен турнир през сезон 1995/96, когато печели купата на УЕФА с „Байерн Мюнхен“. В евротурнирите за ЦСКА има 21 мача и 8 гола (7 мача и 3 гола за КЕШ, 8 мача с 4 гола за КНК и 6 мача с 1 гол за купата на УЕФА). Печелил е Купата на УЕФА с "Байерн"/1996 г./, полуфиналист в Шампионската лига с "Порто"/1994 г./ и за КНК с ЦСКА /1989 г./, с българския тим играе и четвъртфинал за КЕШ /1990 г./ Източник: bg.wikipedia